Právě se nacházíte: KOMINICTVÍ / Frézování komínů

Frézování komínů

Frézování, rozšiřování komínového průduchu, kde jsou odváděny spaliny od spotřebičů například krbová kamna, kotle, atd. Frézování průduchů se provádí většinou při rekonstrukci komína, při změně spotřebiče, který vyžaduje větší, šiřší průměr komína, jako příprava na vložkování.

Frézování komína je rychlý a levný způsob obnovy komína než bouráním stávajícího komínového tělesa a vystavění nového. Při montáži komínové vložky (dle typu paliva a provozu) po vyfrézování komína získá zákazník stejnou záruku jako u nového komína. Frézování jednoho průduchu včetně vložkování trvá nejčastěji 1 den a prakticky neomezuje provoz objektu.

Tato metoda je velmi šetrná i pro stará komínová tělesa. Frézování se provádí ústím komína, nebo přes čistící dvířka na půdě. Průduch po vyfrézování je nutno vyvložkovat komínovou vložkou. Komínová fréza je poháněna hydraulickým čerpadlem napojená na motor, hlavice s ocelovými řetězy pracují na principu odstředivé síly. Hydraulickou komínovou frézou je možné zvětšit průměr průduchu od průměru 100 do průměru 500 mm bez zasahování do vnějšího zdiva komína.

Nabízíme bezplatnou prohlídku přímo u Vás doma. Navrhneme řešení a vypracujeme konkrétní cenové nabídky.

Pokud máte zájem o další informace, napište nám a my Vás budeme kontaktovat.

Obchodní zástupce
Dušan Jirgle
tel: 777 141 629
e-mail: obchod@skala-servis.cz